به نام خدای سبحان - سلام علیکم

نکاتی از جزء نوزدهم قرآن کریم برای تبرّک تقدیم می‌شود:

1 - از آیه 63 سوره مبارکه فرقان که فرمود : (وَ عِبادُ الرّحمن الذینَ یَمشوُنَ عَلی الارضِ هَوناً وَ اِذا خاطَبَهُمُ الجاهِلونَ قالوُا سَلاماً) یعنی بندگان خدای رحمان کسانی‌اند که روی زمین بدون تکبّر راه می‌روند و هرگاه جاهلان آنان را طرف خطاب قرار دهند با ملایمت و سلامت نفس پاسخ می‌دهند، معلوم می‌شود انسان در برخورد با جاهلان نباید مقابله به مثل کند و همین آیه راهگشای کاهش نزاع‌های خیابانی ناشی از تصادفات و گره‌های ترافیکی در شهرها هم هست.

2 - در آیه 55 سوره مبارکه نمل فرمود : (اَئِنَّکُم لَتأتونَ الرِّجالَ شَهوَةً مِن دونِ النّساء بَل اَنتم قَومٌ تَجهَلون) یعنی آیا شما برپایه شهوت به جای زنان با مردان آمیزش می‌کنید، شما گروهی نادان هستید. از این سخن جناب لوط معلوم می‌شود مدعیان قانونی کردن و رواج همجنس‌گرایی در غرب در عصر به اصطلاح مُدرن به چه جاهلیتی گرفتارند و ضمناً معلوم می‌شود این اقدام زشت عین نادانی و دوری از فرهنگ است.

3 - از آیه 183 سوره مبارکه شعراء که فرمود : (وَ لا تَبخَسُوا النّاسَ أشیاءَهُم وَ لا تَعثَوا فِی الارضِ مُفسِدین) یعنی کم‌فروشی نکنید و در زمین به فساد و تبهکاری نکوشید، معلوم می‌شود کم‌فروشی نوعی فساد است و کسانی که در این راه قدم برمی‌دارند مُفسدفی‌الارض محسوب می‌شوند.

امید که در روز نوزدهم ماه مبارک رمضان موفق به تلاوت این جزء نورانی شویم.

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

منبع : منبر اینترنتی / http://cmenbar.ir