به نام خدای سبحان - سلام علیکم

نوروز 97 بر همگان مبارک باد. قرار ما این است که نوروز بر سر سفره فرمایشات نورانی معصومین علیهم‌السلام بنشینیم. امروز مهمان یک بیان ارزشمند از امام صادق علیه‌السلام هستیم.

در (کتاب شریف کافی) روایت شده که (سَألتُ أبا عَبد الله علیه‌السلام عَنِ الفِئَتینِ تَلتقِیانِ مِن أهلِ الباطِلِ،أبیعُهُما السِّلاحَ؟ فقالَ: بِعهُمَا مَا یَکُنُّهُمَا : الدِّرعَ وَ الخُفَّینِ وَ نَحوَ هذا) یعنی شخصی می‌گوید از امام صادق علیه‌السلام پرسیدم دو گروه از اهل باطل در حال جنگ هستند. به آنها اسلحه بفروشیم؟ ایشان فرمودند: چیزهایی که آنان را محافظت می‌کنند مانند زره و سپر و نظایر آن بفروشید.

امروز کسانی در دنیا که میلیون‌ها انسان را در جنگ‌های مختلف به کُشتن داده‌اند مدعی دفاع از حقوق بشر هستند، حال آنکه امام صادق علیه‌السلام حتی در پاسخ به سؤال درباره فروش اسلحه به دو گروه اهل باطل، اجازه فروش سلاح دفاعی (و نه تهاجمی) به هر دو گروه می‌دهند. این چهره واقعی اسلام و مذهب شیعه است.

روشن است که هر گروهی با هر نام چه شیعه انگلیسی و چه سُنّی آمریکایی، چه در قالب وهّابیت و چه در شکل داعش و نظایر آن که اهل تهاجم هستند و پروایی از بکارگیری سلاح‌های کشتار جمعی ندارند، نباید در دایره مسلمانی تعریف شوند.

در کنار این روایت شریف باید به عمق فتوای رهبر انقلاب (حفظه الله تعالی) مبنی بر حرام بودن ساخت و بکارگیری سلاح هسته‌ای هم توجه داشت. راهی که جمهوری اسلامی ایران در این زمینه پیموده و می‌پیماید همان الگوی امام صادق علیه‌السلام است.

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین 

منبع : منبر اینترنتی / http://cmenbar.ir