به نام خدای سبحان - سلام علیکم

نوروز 97 بر همگان مبارک باد. قرار ما این است که نوروز بر سر سفره فرمایشات نورانی معصومین علیهم‌السلام بنشینیم. امروز مهمان یک بیان ارزشمند از امام رضا علیه‌السلام هستیم.

از امام علی بن موسی الرضا (علیهما‌السلام) به نقل (صفات الشیعه) روایت شده که (شیعَتُنا المُسَلِّمُونَ لِأمرِنا الآخِذونَ بِقَولِنا المُخالِفونَ لأعدائِنا فَمَن لَم یَکُن کَذلِکَ فَلیسَ مِنّا) یعنی شیعیان ما تسلیم محض اوامر ما هستند، از سخنان ما پیروی و با دشمنان ما مخالفت می‌کنند و هر که این طور نباشد از ما نیست.

می‌دانید که بر اساس تعالیم قرآن کریم و حدیث مشهور و معتبر ثقلین، اوامر ائمه اطهار علیهم‌السلام که معصوم هستند مانند دستور قرآنی لازم‌الاجرا است. به همین دلیل امام رضا علیه‌السلام، شیعه واقعی را فردی معرفی فرموده که تسلیم اوامر ائمه اطهار علیهم‎‌السلام باشد و از سویی با دشمنان این سلسله نورانی مخالفت نماید.

بدیهی است آنکه با بیان معصومین علیهم‌السلام مخالفت می‌نماید، مقابل آیه صریح قرآن کریم که می‌فرماید: (اَطیعوا الله وَ اَطیعوا الرَّسول و اولِی الاَمرِ مِنکُم / از خدا و رسول و صاحبان امر خود اطاعت کنید ... آیه 59 سوره مبارکه نساء) ایستاده و نمی‌تواند خود را شیعه بنامد.

امیدواریم همه ما با پیروی از اوامر ائمه اطهار علیهم‌السلام و مرزبندی صحیح و اصولی با دشمنان این مکتب در ردیف شیعیان واقعی قرار بگیریم.

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

منبع : منبر اینترنتی / http://cmenbar.ir