به نام خدای سبحان - سلام علیکم

قرار ما این است که نوروز بر سر سفره فرمایشات نورانی معصومین علیهم‌السلام بنشینیم. امروز مهمان یک بیان ارزشمند از امام زمان علیه‌السلام هستیم.

از حضرت ولی عصر (ارواحنا فِداه) به نقل (کتاب شریف الاستبصار شیخ طوسی) روایت شده که (فَما اُرغِمَ اَنفُ الشَّیطانِ بِشَیءٍ أفضَلَ مِنَ الصَّلاةِ فَصَلِّها وَ أرغِم اَنفَ الشیطانِ) یعنی هیچ چیز بهتر از نماز، بینی شیطان را به خاک نمی‌مالد، پس نماز بخوان و بینی شیطان را به خاک بمال.

امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) این بیان نورانی را در پاسخ به یک سؤال مطرح فرمودند. از این روایت، اثر بالای نماز را در شکست‌دادن شیطان می‌توان دریافت.

در تعالیم دینی ما، نماز چهره و ستون دین معرفی شده و لذا از اهمیت بالایی  برخوردار است. اگر قرار است بر شیطان غلبه کرده و او را به زمین بزنیم باید به این ستون دین بیش از پیش اهمیت دهیم.

وقت جلسات اداری، پرواز هواپیماها، کلاس درس دانشگاه و مدرسه و نظایر آن اگر با نماز برخورد می‌کند، ما اولویت را به کدام می‌دهیم؟ به بیان شهید عالی مقام، رجایی (ره)، به نماز نگویید کار دارم، به کار بگویید نماز دارم.

نقل شده که در تهران مراسمی بزرگ در یکی از میادین مشهور قرار بود برگزار شود که ایشان سخنران مراسم بود. شهید رجایی با شروع وقت اذان پشت تریبون اعلام کرده بود، الآن وقت نماز است. من همین جا نمازم را می‌خوانم و بعد سخنرانی می‌کنم.

امیدواریم همه ما به این واجب بسیار مُهم اهمیت دهیم و از اقامه‌کنندگان نماز اول وقت (که فضیلت آن بر آخر وقت مانند فضیلت آخرت بر دنیا است) باشیم.

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

منبع : منبر اینترنتی / http://cmenbar.ir