به نام خدای سبحان - سلام علیکم

به تازگی عکس و فیلمی از کشف حجاب موقت یک مجری مشهور سیما که چندی است فعالیتی در صدا و سیما ندارد به مدد فضای مجازی دست به دست می‌چرخد و تیتر یک رسانه‌ها شده است. در نادرستی اقدام آن خانم مجری و توجیه بلاوجه و غلط ایشان و عذر بدتر از گناهی که آورده‌ است شکی نیست اما ریختن آبروی مسلمان و پخش یک گناه و دست به دست چرخاندن عکس و کلیپ مرتبط با آن هم گناه بسیار بزرگی است.

خدای سبحان در آیه 19 سوره مبارکه نور فرمود: (اِنَّ الذینَ یُحِبّوُنَ اَن تشیِعَ الفاحِشَةُ فِی الذینَ آمَنوا لَهُم عَذابٌ اَلیمٌ فِی الدُّنیا و الآخِرَة). برابر این آیه شریفه نه تنها خود اشاعه و پخش گناه در جامعه سبب عذاب و گرفتاری بزرگ در این دنیا و جهان آخرت می‌شود بلکه حتی علاقه به پخش گناه (یُحِبّونَ) هم چنین عقوبتی دارد و این نشانه اهمیت حفظ آبروی افراد است.

در روایت نبوی است که اگر فردی مؤمنی را به سبب عیبی تحقیر کند نمی‌میرد مگر آنکه خود او به آن بلا و عیب گرفتار می‌شود. همچنین از امام صادق علیه‌السلام نقل است که اگر فردی آنچه درباره (گناه) مؤمنی بشنود را برای دیگران بازگو کند مصداق آیه 19 سوره مبارکه نور است.

امید که همه ما ابتدا در صدد رفع عیوب خود باشیم و مانند خدای سبحان که پوشاننده عیوب است از پخش گناه دیگران پرهیز کنیم و افراد مشهور نیز با اقدام نابجای خود زمینه اشاعه یک گناه را فراهم نیاورند و فلسفه و ارزش حجاب را با توجیهات بیجا خدشه‌دار نکنند.

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

منبع : منبر اینترنتی / http://cmenbar.ir