به نام خدای سبحان - سلام علیکم

اصلاً کاری به حدیث غدیر و روایات زیادی که درباره حقانیت خلافت حضرت علی علیه‌السلام در منابع معتبر آمده نداریم. این بار می‌خواهیم فقط با یک استدلال ساده از قرآن این موضوع را در دو دقیقه بررسی کنیم.

30 ثانیه اول: آیه 59 سوره مبارکه نساء فرمود: از خدا اطاعت کنید، از رسول خدا اطاعت کنید و از اولی‌الامر (صاحب حکومت و امر) اطاعت کنید.

30 ثانیه دوم: آیه 24 سوره مبارکه انسان فرمود : از هیچ گناه‌کاری اطاعت نکن / در آیه 28 سوره مبارکه کهف هم فرمود: از کسی که قلبش غافل است و پیروی هوای نفس و اهل افراط است اطاعت نکن!

30 ثانیه سوم: استاد قرائتی می‌فرمود فکر کنید به یک بچه کوچک یک صفحه کاغذ بدهند. و بالای آن بنویسند لبنیات بخورید ولی پایین صفحه نوشته باشند ماست نخورید! کَره نخورید! سرشیر نخورید! قره‌قروت نخورید! پنیر و سرشیر و خامه نخورید! خوب بچه می‌پرسد پس چی بخوریم؟ معلومه چی مونده؟ شیر!

30 ثانیه چهارم: خدای سبحان در قرآن فرمود که از اولوالامر اطاعت کنید. بعد فرمود از الف و ب و ج و د و غیره اطاعت نکنید. یک ضرب و تقسیم ساده کنید معلوم می‌شه اولوالامر باید معصوم باشه و جز امیر المؤمنین علی علیه‌السلام فردی پس از رحلت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله این شایستگی را نداشت.

هدیه به روح مطهر حضرت علی علیه‌السلام صلواتی هدیه کنیم: اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

منبع : منبر اینترنتی / http://cmenbar.ir