به نام خدای سبحان - سلام علیکم

رهبر انقلاب (حفظه الله تعالی) در دیدار اخیر با دانش‌آموزان و دانشجویان فرمودند: بچه‌های عزیز، جوان‌های عزیز، یادتان نرود در این راهِ بسیار مُهم و خوش‌عاقبتی که شما دارید حرکت می‌کنید، دشمن اصلی شما آمریکا است.

این دیدار در آستانه 13 آبان (روز ملی مبارزه با استکبار جهانی) انجام شده بود. به فرموده‌ی رهبری، نظام استکباری نقطه مقابل نظام اسلامی است و این نظام سعی می‌کند در امور دیگران دخالت کند و آنان را توسری‌خور نگه دارد! آنچنان که رهبر انقلاب (حفظه الله تعالی) در گذشته یکی از مصادیق خوی استکباری آمریکا را مجاز شمردن جنایت نسبت به بشریت و دست‌اندازی نظامی به کشورها بیان فرموده بودند و شاهد آن را هم وجود پایگاههای نظامی آمریکا در کشورهایی مانند ژاپن، کره جنوبی، افغانستان و نظایر آن معرفی نمودند.

به برنامه‌ریزی و پشتیبانی نظامی آمریکا در موضوع جنگ تحمیلی 8 ساله، ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان، حمله ناجوانمردانه به هواپیمای مسافربری ایران و مانند آن کاری نداریم و می‌خواهیم دو جنبه متفاوت از خوی استکباری و شیطانی و نیز دشمنی آمریکا را با ایران و جهان مرور کنیم.

1 - حتماً می‌دانید سال‌ها است ملت ایران با تحریم‌های مختلف از سوی آمریکا در موضوعات علم و فناوری روبرو است اما از سوی دیگر همان آمریکا، با تولید صفحات خلاف اخلاق و شرع و ترویج فساد جنسی نه تنها تحریمی قائل نیست بلکه در پی شیطنت‌های متعدد برای تسهیل دسترسی ایرانیان به این صفحات هم بوده است! خوب است بدانید از مجموع صفحات فاسد جنسی در اینترنت بیش از 400 میلیون صفحه (یعنی 60درصد) تولید آمریکا است. این را جز دشمنی آمریکا با ملت مسلمان ایران و جهان باید تفسیر کرد؟

2 - آمار جنایت‌های آمریکا و قتل‌عام مردم بی‌دفاع در نقاط مختلف جهان آنقدر بالا است که در این مختصر نمی‌گنجد. بعنوان نمونه در سال 1983 میلادی، آمریکا سلاح‌های بیولوژیک در اختیار صدّام برای مقابله با ایران قرار داد. از حمله بیولوژیک آمریکا به کوبا در سال 1981 با ویروس تب خونریزی دهنده کریمه - کنگو و قتل عام سیصدهزار نفری مبتلایان گرفته تا تصویب بودجه‌هایی نظیر اعتبار ده میلیون دلاری در سال 1969 میلادی توسط کنگره برای تولید عوامل بیماریزای غیرقابل پیشگیری با واکسن که چند سال بعد با پدیده (ایدز) رونمایی شد گوشه‌ای از خباثت آمریکا است.

پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله به نقل مرحوم مجلسی در جلد 77 بحارالانوار فرمود: عاقل‌ترین انسان آن است که خدای خود را بشناسد و اطاعت نماید و دشمن خویش را هم بشناسد و در مقابل او نافرمانی کند.

با این مختصر توضیح معلوم می‌‎شود، امروز (شعار مرگ بر آمریکا) عین عقلانیت است و باید مقابل آمریکا که بزرگترین ترورها، خباثت‌ها، تهاجم‎های ناجوانمردانه در جهان و دشمنی‌های آشکار و پنهان را هدایت می‌کند ایستاد.

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

منبع : منبر اینترنتی / http://cmenbar.ir