به نام خدای سبحان - سلام علیکم

اقتصاد مقاومتی، مقاومت حزب‎ الله لبنان، مقاومت 8 ساله در دفاع مقدس، مقاومت در برابر نظام استکباری و آمریکا. اینها همه مصادیقی از مقاومت هستند که با ایستادگی در اعتقادات پیوند خورده‎اند. سؤال اینجاست که امروز در مواجهه با جهان غرب و نظام استکباری چگونه باید استقامت ورزید؟

اهل باطل و کافران هم در عقیده خود اهل استقامت و ایستادگی هستندو به همین دلیل آمریکا و اروپای امروز صاحب ایدئولوژی مشخص است و بر سر آن در مذاکرات بین‎المللی و موضع‌گیری‌ها و مُهم‎تر از آن در سبک زندگی پایداری به خرج می‌دهد. آیا این ایستادگی مقدّس است؟

پاسخ این است که بر اساس آیه 30 سوره مبارکه فصّلت، استقامت و پایداری زمانی مقدّس است که با ایمان به خدای سبحان همراه باشد. در این آیه، اول سخن از مؤمن بودن است (الذینَ قالُوا رَبُّنَا الله) و بعد به استقامت اشاره می‌شود (ثُمَّ استَقامُوا) و چه بسا استقامتی به ثمر می‎‎رسد  که با ایمان به خدای متعال بارور شده باشد.

از سویی استقامتی مقدّس است که بر مبنای قوانین و دستورات الهی انجام شود. قرآن کریم در آیه 112 سوره مبارکه هود می‎فرماید: (فَاستَقِم کَما اُمِرت) یعنی اگر قرار است ایستادگی روی عقاید و در برابر نظام استکباری داشته باشیم باید این مقاومت، کَما اُمِرت (آنطور که خدای سبحان فرموده) باشد.

امروز هم در برابر نظام استکباری غرب و فرهنگ مهاجم بیگانه باید مبنای مقاومت، سبک زندگی مبتنی بر اسلام و نظام الهی باشد. این مقاومت است که اجازه نمی‎دهد یونسکو با سندی نظیر 2030، اساس تربیت اسلامی را هدف قرار دهد. اینچنین مقاومتی راه ما را از دنیای غرب که امروز به جاهلیت بازگشته و با رسمی کردن ازدواج همجنسگرایان، روی قوم لوط را سفید کرده جدا می‎کند.

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

منبع : منبر اینترنتی / http://cmenbar.ir