به نام خدای سبحان - سلام علیکم

دبیر شورایعالی امنیت ملی چندی قبل اعلام کرد باید عمده بساط حفاظت از شخصیت‌ها که بیشتر به تشریفات تبدیل شده جمع شود. از سویی به تازگی برخی ائمه محترم جمعه پس از امام جمعه گرانقدر تبریز، نرده‌های جداکننده را در نماز جمعه برداشتند و ارتباط بیشتر و بی‌واسطه با مردم به ارمغان آوردند.

صرفنظر از لزوم توجه جدّی به مسأله امنیت بخصوص در مواردی که عقل و شرع حکم می‌کند از بروز یک آسیب تهدیدآمیز پیشگیری شود، این تسهیل دسترسی مردم به حاکمان دقیقاً الگوی مدیریت مولای متقیان است. حضرت علی علیه‌السلام زمانی که حاکم بود گاهی در گرمای تابستان بیرون دارالاماره می‌نشست و نگهبان می‌گفت: آقا چرا اینجا در گرما؟ بروید داخل تا اگر ارباب رجوع آمد بفرستم داخل! حضرت به او فرمود: نه من الآن داخل کاری ندارم. اینجا آمدم که به همین مقدار هم ارباب رجوع معطل نباشد و کارش سریع‌تر راه بیفتد.

از امام کاظم علیه‌السلام به نقل بحارالانوار روایت است که : (اِنَّ لِلّهِ عِباداً فِی الاَرض یَسعَونَ فی حَوائِج النّاس هُمُ الآمِنونَ یَومَ القِیامَة) یعنی خداوند بندگانی در زمین دارد که برای رفع نیازهای مردم تلاش می‌کنند. آنها در روز قیامت در امنیت هستند.

پس خدمت به مردم هرچه بیشتر انجام شود موجب راحتی انسان در روز قیامت خواهد بود. در اهمیت تلاش برای رفع نیازهای مردم همین بس که مرحوم محدّث نوری (ره) می‌گوید: من در روایات اهل بیت (علیهم‌السلام) در بین مستحبّات پس از زیارت عاشورا چیزی افضل از برآوردن حاجت مؤمنین سراغ ندارم.

امیدواریم مدیران و مسئولین کشورمان روز به روز بیش از گذشته قدر مردم و نعمت مسئولیت و توفیق خدمتگزاری را بدانند و خود را به الگوی علوی بیشتر نزدیک کنند.

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

منبع : منبر اینترنتی / http://cmenbar.ir