به نام خدای سبحان - سلام علیکم

نوروز 97 بر همگان مبارک باد. قرار ما این است که نوروز بر سر سفره فرمایشات نورانی معصومین علیهم‌السلام بنشینیم. امروز مهمان یک بیان ارزشمند از فاطمه زهرا سلام الله علیها هستیم.

از زهرای مرضیه سلام الله علیها به نقل (احقاق الحق) روایت است که بهترین چیز برای زن آن است که (أن لا تَری رَجُلاً وَ لا یَراها رَجُلٌ) یعنی (نه او مردی را ببیند و نه مردی او را ببیند). این بیان ارزشمند البته به معنای صدور یک حکم شرعی و حرام دانستن هرگونه ارتباط سالم بین زن و مرد در جامعه نیست بلکه از آن یک الگوی اجتماعی برداشت می‌شود.

امام زمان علیه‌السلام در بیانی نورانی، آن بانوی بزرگوار را الگوی خود معرفی می‌فرماید (فی اِبنَة رسول الله لی اُسوَةٌ حَسَنة). ما هم اگر خود را پیرو فاطمه زهرا سلام الله علیها که امام همه ائمه (علیهم السلام) است می‌دانیم باید به الگوی یادشده توجه داشته باشیم.

اختلاط شدید زن و مرد در جامعه که امروز مشاهده می‌شود چه نسبتی با فرمایش زهرای اطهر (سلام الله علیها) دارد؟ در بسیاری از ادارات زن و  مرد نامحرم (بعضاً با آرایش تند و محرّک) در یک محیط تنگاتنگ ساعت‌ها با هم مشغول کار هستند. در فضای مجازی که این اختلاط بین نامحرم غوغا کرده است. آیا این اختلاط با الگوی فاطمی سازگار است؟

نمی‌گوییم زن در جامعه نباشد، بلکه از اختلاط بین زن و مرد باید پرهیز شود. به پاسخ یک سؤال فکر کنید. زن و مرد نامحرمی که حدود یک  سوم از شبانه‌روز را کنار هم در یک شرکت سپری می‌کنند، در خانه با همسر خود همان رفتاری را خواهند داشت که اگر این اختلاط نبود؟

امیدواریم همه ما و بخصوص مسئولین به این موضوع مُهم توجه بیشتری نمایند و از برچسب‌زدن بیجای بیگانگان و توهین معاندان هم در اجرای احکام الهی نهراسیم.

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

منبع : منبر اینترنتی / http://cmenbar.ir