قبل از اینکه یکی از این روشهای لاپلاس رو امتحان کنین، حتما پاهاتون رو به طور کامل تمیز کرده و مطمئن شین که کثیف نیستن. روشی رو انتخاب کنین که برای شما کارسازه و تا زمانی که پاشنه پاتون نرم تر بشه اون روش رو ادامه بدین.

 

روغن

روغن پوستتون رو مرطوب و نرم میکنه. میتونین از روغن زیتون، نارگیل و حتی روغن سبزیجات استفاده کنین. اول با سنگ پا پاهاتون رو ماساژ بدین، بعد خشکشون کرده و با روغن ماساژش بدین. بعد از اینکه روغن زدین جوراب بپوشین و بذارین تمام شب پاتون باشه. اگه پاهاتون خیلی بد ترک خوردن میتونین از قسمت سنگ پا زدن صرفنظر کنین.

لیموترش

لیموترش خواص اسیدی داره که میتونه از زبر شدن پوست پیشگیری کنه. شما حتی میتونین آبلیمو رو به طور مستقیم روی پاشنه پا بذارین، یا پاها رو در یه لگن آب گرم که کمی آبلیمو بهش اضافه شده خیس کنین. در هر صورت، باید اجازه بدین چند دقیقه بمونه بعد پاها رو با سنگ پا و صابون ماساژ بدین.

گلاب

گلاب مواد مغذی داره که به پاشنه پا کمک میکنن و وقتی که با گلیسیرین استفاده میشه تاثیرش هم بیشتر شده و پوستتون رو نرم میکنه. گلاب و گلیسیرین رو به خوبی با هم مخلوط کرده (به مقدار برابر) و این مخلوط رو قبل از اینکه به رختخواب برین روی پوست پاتون بزنین.

وازلین

پاهاتون رو به مدت ۲۰ دقیقه در آب گرم خیس کنین، بعد خشکشون کرده و مخلوط وازلین و آب یه دونه لیموترش رو بهشون بزنین، بعد جوراب بپوشین و بذارین تمام شب همونجوری بمونه. صبح شستشو بدین.

سرکه

سرکه سفید خواص اسیدی داره که پوست رو نرم میکنه، البته یادتون باشه که نباید اون رو مستقیما روی پوست استفاده کنین چون پوست رو خیلی خشک میکنه. یک چهارم فنجان سرکه رو به یه سطل آب گرم اضافه کرده و پاهاتون رو برای کمتر از ده دقیقه در اون خیس کنین. در حالی که پاهاتون داخل آب هستن اونا رو ماساژ بدین و بعدش با آب معمولی اونا رو بشورین. پاها رو خشک کرده و مرطوب کننده بزنین. از این دستور بیشتر از یک بار در هفته استفاده نکنین.

عسل

عسل خواص آنتی باکتریایی و مرطوب کنندگی داره. آب گرم رو داخل یه سطل بریزین تا زمانی که نصفه پر بشه و بعد یه فنجان عسل داخلش بریزین. پاهاتون رو داخل این آب برای ۲۰ دقیقه خیس کرده و بعد شستشو بدین.

آرد برنج

برای اینکه پوسته های پاشنه پا رو از بین برده و اون رو نرم کنین، باید یه خمیر از آرد برنج و چند قاشق عسل و سرکه سیب درست کنین. تا زمانی که یه خمیر غلیظ درست بشه اونا رو هم بزنین. پاها رو در آب گرم برای ده دقیقه خیس کنین و بعد با این خمیر ماساژش بدین. اگه پاشنه پاتون خیلی بد ترک خورده میتونین روغن زیتون یا روغن بادام رو به این خمیر اضافه کنین.

موم پارافین

اگه پاشنه پاتون بدجوری ترک خورده و درد زیادی داره، این روش رو امتحان کنین تا زودتر از این درد خلاص بشین. موم پارافین رو با روغن خردل یا روغن نارگیل گرم کرده تا زمانی که ذوب بشن. بعدش بذارین دماش معمولی بشه (که نسوزین!) و بعد قبل از خواب روی پاهاتون بذارین و صبح که بیدار شدین شستشوش بدین